Ağız İçi Dijital Kamera

Ağız İçi Dijital Kamera

Diş hekimlerinin hayatını kolaylaştıran aynı zamanda hastaların konforunu arttıran teknolojilerden biri de Ağız İçi Dijital Kamera’dır. Ağız İçi Dijital Kamera hastaların teşhis, tedavi ve rutin muayene süreçlerini kolaylaştırır. Dişlerin gerçek resimlerini yaklaşık 25 kat büyüterek detaylı inceleme imkanı sunan bu teknoloji dişlerdeki çürümeleri, yıpranmaları, kırıkları, dolgu eksikliklerini ve plak yataklarını da görmeyi sağlar.

Yüksek çözünürlükte görüntü elde edilen ağız içi dijital kameralar video kaydetme özelliğine sahip cihazlardır. Diğer tarama yöntemlerine kıyasla çok daha detaylı resimler veren cihaz kemiklerin ve yumuşak dokunun üç boyutlu resminin alınmasını sağlar.

Denta Klinik teknolojinin ışığında modern cihazların sunduğu avantajlardan yararlanıyor. Siz değerli hastalarımızın muayene, teşhis ve tedavi süreçlerinin en verimli şekilde tamamlanması adına uzman kadromuzun deneyimi ile teknolojinin avantajlarını birleştiriyoruz. 

Ağız İçi Kamera Kullanım Alanları

Ağız içi dijital kamera teknolojisi hastaların kendi ağız sağlıkları ile ilgili farkındalıklarını arttırır. İleri tedavilerin gündeme getirilmesi gereken durumlarda hastalar ağız içi görüntülerini bu teknolojik ekipman sayesinde görebilirler ve sağlık sorunlarının önemi hakkında bilgi sahibi olabilirler. Ağız içi kamera kullanım alanları şu şekilde sıralanır:

  • Fiziksel muayene sırasında fark edilmesi zor çürüklerin belirlenmesinde,
  • Dolguların eksilen kısımlarının, dolgularda oluşan kırık ya da çatlakların tespit edilmesinde,
  • Canlılığını kaybeden diş sinirlerinin, kök kanal sorunlarının teşhisinde,
  • Diş gelişimi ve diş bozukluklarının tedavisinin planlanma aşamasında,
  • Enfeksiyon tespitinde,
  • Diş eti hastalıklarının ve diş eti hastalıklarına bağlı olarak oluşan kemik kayıplarının analizinde.

Dental Tomografi Faydaları Nelerdir?

Dental tomografi ve ağız içi kamera sayesinde diş hekimliği faaliyetleri kolaylaşır, teşhis ve tedavi süreçleri başarıyla tamamlanır. Ağız içi kameraların sunduğu en büyük avantajlardan biri hastaların sağlık sorunları ile ilgili farkındalığını arttırmasıdır.

Ağız içi kameralar yüksek çözünürlüklü görüntüler sunduğu için çıplak gözle tespit edilemeyen en küçük sorunları dahi ortaya çıkarır. Böylece erken teşhis imkanı sunar ve küçük sorunların büyümeden tedavi edilmesine olanak tanır.

Ağız içi kameralar hastaların ağız içi bakım ve hijyen alışkanlıklarının sonuçlarını net bir şekilde ortaya koyup bu doğrultuda bilinçlendirme imkanı sağlar.

Siz de en gelişmiş teknolojilerle ağız sağlığınızı iyileştirmek için deneyimli kadromuzdan randevu alabilir, hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.